Darmowa dostawa za zamówienie powyżej 299 zł!

Szukaj

NOMADIX

Zrównoważony rozwój jest wpleciony w to, kim jest i co tworzy marka Nomadix.

Twórcy marki zobowiązują się do posiadania mniejszej ilości rzeczy, tworząc trwałe i wszechstronne produkty, używając materiałów pochodzących z recyklingu, odpowiedzialnie wytwarzając i współpracując z innymi organizacjami na rzecz zmian.

A oto historia marki Nomadix opowiedziana przez jej twórców:

Wszystko zaczęło się od wycieczki samochodowej.

Kiedy musisz spakować cały swój sprzęt i cztery osoby do Subaru Outback z 1998 roku, zdajesz sobie sprawę, co jest Ci najbardziej potrzebne. Dało nam to do myślenia: gdybyśmy mieli mniej sprzętu, mielibyśmy więcej miejsca na przygodę. To, co zaczęło się od celu tworzenia wysokiej jakości, wszechstronnych produktów, szybko przekształciło się w sposób na życie. Chcieliśmy mieć mniej i robić więcej.

Ręczniki plażowe i turystyczne Nomadix

Ten prosty, radykalny pomysł zmienił wszystko. To była idea, która kierowała nas przy podejmowaniu najważniejszych decyzji. Używanie certyfikowanych materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckich i odrzucanie materiałów pierwotnych było oczywiste. Dla nas nie ma lepszego sposobu ochronę środowiska niż wykorzystanie w produkcji tego, co już zostało stworzone, a jest już mnóstwo plastikowych odpadów. Zbyt wiele.

Ale to nie wystarczy. Tworząc Nomadix, poświęciliśmy się tworzeniu ręcznika, który zainspiruje Cię do następnej przygody. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, został starannie zaprojektowany, aby zastąpić oddzielne ręczniki na kemping, jogę, plażę i podróże. Lekki, łatwy do spakowania, wszechstronny, trwały: to tylko niektóre z wielu powodów, dla których jest to jedyny ręcznik, jakiego potrzebujesz. Teraz możesz rozpocząć własną podróż, aby mieć mniej, robić więcej.

Own Less Do More.

Tworzymy wysokiej jakości produkty zaprojektowane tak, aby były tak trwałe i wszechstronne, że potrzebujesz tylko jednego.

To nasza mantra. Wierzymy, że mając mniej rzeczy, możesz więcej zrobić, zobaczyć więcej i więcej przeżywać. Ale kiedy posiadasz mniej, Twoje rzeczy muszą być wystarczająco wytrzymałe na wszystko, co stanie Ci na drodze. Dlatego starannie zaprojektowaliśmy nasze produkty, aby towarzyszyły Ci w każdej przygodzie.

Używamy materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego, aby tworzyć rewolucyjne nowe produkty.

Życie z mniejszą ilością rzeczy oznacza używanie tego, co już masz. Nigdy niczego nie marnujesz. Ponieważ w oceanach unosi się tak dużo odpadów z tworzyw sztucznych, które niszczą nasze społeczności, zobowiązaliśmy się do wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckich do wszystkiego, co produkujemy. A ponieważ nasze włókna są zaprojektowane tak, aby szybko wysychały i były odporne na bakterie, które powodują nieprzyjemne zapachy możesz prać je rzadziej i oszczędzać cenną wodę.

Dzięki wieloletnim badaniom i rozwojowi nad przekształcaniem tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w trwałe i wszechstronne włókna, opracowywaniu odpowiedzialnych praktyk produkcyjnych, unikaniu szkodliwych barwników, które marnują i zanieczyszczają naszą wodę, chronimy świat, który kochamy.

Jako korporacja o celach społecznych nie dbamy tylko o wynik finansowy. Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska jest częścią naszej istoty, co oznacza, że nigdy nie musimy poświęcać tej misji dla zysków. Dlatego porzuciliśmy indywidualne opakowania plastikowe, mimo że większość sprzedawców detalicznych tego wymaga… Warte każdego grosza.

Nasza misja wpływa na każdy wybór, którego dokonujemy, zarówno duży, jak i mały, na przykład utrzymanie zdrowych praktyk produkcyjnych lub zapewnienie naszym pracownikom nieograniczonej liczby dni urlopu, aby mogli żyć jak najlepiej w biurze i poza nim. Aż do drobiazgów, takich jak używanie ekologicznego papieru toaletowego i przynoszenie do pracy naszych butelek wielokrotnego użytku, uważamy, że zmiana zaczyna się od nas.

Partnerstwo dla planety

Współpracowaliśmy z niektórymi z naszych ulubionych marek, aby pomóc w rozpowszechnianiu idei ochrony środowiska. Jedno z naszych największych partnerstw to 1% dla planety, co zobowiązuje nas do przekazywania 1% naszej sprzedaży - nie tylko zysków - na cele środowiskowe.

Ochrona miejsc, które nas inspirują, czy to czystych szlaków, czystych plaż czy gór pokrytych świeżym puchem, jest częścią naszego powołania.

Bądź częścią zmiany razem z nami.